TEKS-PRO

İş ve İşçi Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İş ve İşçi Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

- İhtiyacınızı tüm detaylara göre belirleyin 

- Tasarım konusunda kontrol listesi oluşturun

- Bütçenizi kararlaştırın 

- Teklif süreci ve tedarikçiye karar aşamasında dikkatli olun

Çalışanlarınızın iş ve işçi kıyafetini seçerken estetik kadar güvenlik de önemlidir. Çalışanların çalıştıkları ortama göre güvenlik önlemleri alınması ve çalışma koşullarına uygun hareket edebilmeleri önemlidir. Bu nedenle işçi kıyafetlerine çalışanlarla birlikte karar verilmesini öneriyoruz. 

İş ve İşçi Kıyafetleri İçin Bütçe Oluşturma

Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken fiyat ve kalite dengesidir. Kaliteli bir ürün hem güvenlik açısından önemli olurken, kalitesiz bir işçi kıyafetinin yıpranması süresi uzun vadede zarar getirecektir. Ayrıca güvenlik işçi kıyafetleri seçiminde her zaman hatırlanması gereken temel noktadır. Ayrıca bütçeleri yıllık hazırlamakta faydalar vardır.

Satın Alma Planlaması

İş ve işçi kıyafetleri alınırken satın alma planlaması bütçeler açısından önemlidir. Siparişlerin toplu olarak verilmesi fiyat avantajı sağlayacaktır. İlerde ihtiyaç olma olasılığı olan ya da sıklıkla kullanılan iş ve işçi kıyafetlerini sipariş vererek stoklamak maliyetler açısından avantaj yaratır.

Numuneleri Saklayınız

Size gönderilen numune esaslarını sözleşmenizi maddeler haline mutlaka ekletiniz. Alım öncesi size teslim edilen numuneyi de kıyafetleri teslim alıncaya kadar saklayınız. Böylece hem siz he de tedarikçiniz işini garantiye almış olacaktır. Oluşabilecek yanlış anlaşmalar da önceden engellenmiş olacaktır.

Kumaş Seçimine Dikkat

Kumaş seçimi özellikle çalışanların rahat hareket etmesi anlamında önemlidir. Seçim ayrıca işin gerekleri göz önüne alınarak yapılmalıdır. Sadece estetik kaygılar güvenliği göz ardı etmemelidir. Çalışına ortamın sıcaklığı, az ya da çok kirlenmesi, müşterilerle yüz yüze görülüp görüşülmediği ve ne sıklıkta yıkanacağı gibi sorulara cevap vermek yol gösterici olacaktır.

Tedarikçi Seçimi
Tedarikçi seçiminde, fiyat kalite oranlaması en önemli noktadır. En ucuz teklifi veren tedarikçi ile ilerlemek çok daha yüksek maliyetlere neden olabilir. Kaliteliyi en uygun fiyata yapana karar vermek işin püf noktasıdır. 

ve son olarak, 

İş ve İşçi Kıyafetlerinin En Temel İki Amacı Vardır:

1) Kurumsal kimliğinize uygundur ve marka algınızı destekler.

2) Çalışanınıza her şeyden önemlisi güvenli, rahat, kullanışlı ve verimli bir çalışma ortamı sağlar.TEKS-PRO


Teks-Pro Promosyon Tekstil Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2010
Tüm hakları saklıdır.

 


Bu site Kaleydoskop Dijital Ajans tarafından hazırlandı. Positive SSL