TEKS-PRO

İş Elbisesi ve İşçi Kıyafeti Seçilirken Çalışan Yorumları Neden Önemlidir?


İş Elbisesi ve İşçi Kıyafeti Seçilirken Çalışan Yorumları Neden Önemlidir?

Özellikle masa başında çalışanlar için her gün kıyafet seçmek bir zevk bazen de bir sıkıcı bir zorunluluktur. Ancak bazı iş kolları vardır ki, bu iş kollarında kıyafet estetikten çok işin gereği korunma ve güvenlik amaçlıdır. 

Bu tehlikeli alanları ve zor çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek kıyafetler de, iş ve işçi güvenliğikapsamına girmektedir. Kurumsal kimliği olan firma ve işletmeler bu güvenlik önlemlerinin yanı sıra kıyafetlerin kurumsal kimliğe ve şirket prestijine de uygun olmasın beklerler. 

İnsanların bu konulardaki en önemli dikkat etmesi gereken konu ise iş alanına göre iş elbiseleri ile çalışmaktır. İnsanların çalışmalarında yapması gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlar çok önemlidir. 

Ülkemizin genel olarak iş kıyafetleri ile iş elbiseleri konusunda birçok iş alanında yaşanmakta olduğu sıkıntıları personellerine giydirdikleri ürünler ile aşabilmektedir. 

Bununla birlikte kıyafeti kullanacak olan çalışanların yorumları, alınacak önlemler açısından işlevsel değer taşır. Şöyle ki güvenlik ve estetik beklentileri yerine getiren ancak çalışanın yaptığı işe olmana iş ve işçi kıyafetleri günün sonunda çalışan performansını olumsuz etkileyecektir. 

Bu nedenle de kurumsal iş ve işçi kıyafetlerine karar verilirken kullanılabilirlik, güvenlik ve tabi ki estetik değerler göz önüne alınmalıdır.TEKS-PRO


Teks-Pro Promosyon Tekstil Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2010
Tüm hakları saklıdır.

 


Bu site Kaleydoskop Dijital Ajans tarafından hazırlandı. Positive SSL